W dniach 14-16 października 2016 r. w największym centrum targowo - kongresowym w Europie Środkowej w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show, w których brali udział uczniowie SZ nr 2 w Sierpcu , klas Technik Obsługi Turystycznej , pod opieką p. Edyty Wawrowskiej – Wójcik, p.Małgorzaty Dymczak oraz p. Marii Gołębiewskiej.

  Targi turystyczne to branżowa impreza wystawiennicza dedykowana wszystkim przedstawicielom sektora turystycznego, która stwarza idealne warunki do pozyskiwania partnerów biznesowych oraz konsumentów .Stanowi okazję do promocji nowych produktów a także wymiany myśli i doświadczeń. Podczas targów prezentowane i promowane były także atrakcje turystyczne poszczególnych krajów , regionów i miast .

Targom towarzyszyła impreza dla miłośników caravaningu Camper Caravan Show, dla miłośników rowerów Bike Show, sportów wodnych Water Sport Show i dla miłośników zimowego szaleństwa Winter Premier Salon oraz wiele innych atrakcji.

Z myślą o młodzieży zorganizowano strefę edukacyjną, przygotowaną przez m.in. takie marki jak National Geographic,Wydawnictwo Kontynenty, Olympus, Stowarzyszenie Czysty Świat. Organizatorzy przyłożyli mnóstwo starań , aby strefa edukacyjna była źródłem ogromnej inspiracji i wiedzy . Młodzież miała również szansą doświadczenia i zapoznania się z charakterystyką pracy i wymaganiami stawianymi przed przyszłym przewodnikom , rezydentom oraz hotelarzom i pracownikom biur podróży.

Technik Obsługi Turystycznej - pozostałe artykuły:

Technik Obsługi Turystycznej z wizytą w Hotelu Skansen w Sierpcu

Światowy Dzień Turystyki w Ekonomiku

Warsztaty Wiedzy Turystycznej 28.01.2016

Warsztaty Wiedzy Turystycznej

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Technik Obsługi Turystycznej