Światowy Dzień Turystyki przypada na 27 września. Święto zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym. Turystyka to dziedzina życia, która z całą pewnością obejmuje swoim zasięgiem każdego z nas bowiem wiele osób często wyjeżdża poza granice kraju, w celach turystycznych. Jesteśmy uczestnikami zorganizowanych imprez, jednak nie zawsze wiemy, jak zachować się podczas wyjazdów .

26 września został zorganizowany Światowy Dzień Turystyki dla nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu. Imprezę przygotowali uczniowie klasy technikum obsługi turystycznej pod opieką p. Edyty Wawrowskiej – Wójcik. W świat turystyki młodzież została wprowadzona poprzez przybliżenie historii powstania i rozwój turystyki od czasów Tomasa Cooka. Podczas występów rozbrzmiewała muzyka  oraz prezentowane były tańce . Przedstawione były ciekawostki dotyczące Hiszpanii – państwa , które odwiedzą uczniowie w ramach projektu . Uczniowie dowiedzieli się również ,że podczas wakacyjnych wojaży po różnych krajach należy uważać na mowę ciała. Nie wszystkie gesty są uniwersalne i nie wszędzie znaczą to samo. Łatwo można popełnić faux pas lub narazić się na poważne nieprzyjemności.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak istotna jest profesjonalna obsługa na dzisiejszym rynku turystycznym. Przekonali się także, że w naszej szkole można realizować swoje zainteresowania, pasje oraz poznawać tajniki branży turystycznej.

Podczas spotkania zostały również wręczone dyplomy dla laureatów I Edycji Wiedzy Turystycznej, który został zorganizowany przez p. Lillę Olejniczak oraz p. Anetę Kaczyńską. Celem zmagań konkursowych było pogłębienie wiedzy z zakresu Turystycznych Regionów Europy, ze szczególnym uwzględnieniem – Hiszpanii.