Technik Obsługi Turystycznej z wizytą w Hotelu Skansen Conference & Spa w Sierpcu

W dniu 29.09.2016r. Uczniowie kl. I i II TOT pod opieką p. Anny Stahlke i p. Edyty Wawrowskiej - Wójcik byli z wizytę w najbardziej ekskluzywnym hotelu w regionie . Hotel Skansen w Sierpcu to nowoczesne, wybudowane w harmonii z naturą, komfortowe centrum hotelowo-konferencyjne z kompleksem Spa, łączące polską tradycję z najnowszymi trendami w architekturze. Hotel położony jest na terenie skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w którym zwiedzić można ponad 80 obiektów małej i dużej architektury wiejskiej dziewiętnastowiecznego Mazowsza. Całość obiektu usytuowana jest w niezwykle malowniczej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy doliny rzeki Skrwy, na pięknie, zalesionym terenie o powierzchni 54 ha. Hotel skansen doskonale harmonizuje z niezwykłym krajobrazem tego miejsca nawiązując do tradycji wsi polskiej w unikalnej odsłonie architektonicznej. Budynki hotelowe wzorowane są na tradycyjnych wiejskich stodołach.

Młodzież została przywitana przez Kierownika Recepcji p. Jarosława Targowskiego , który oprowadzał nas i barwnie opowiadał o zwiedzanym obiekcie. Pierwszym , zwiedzanym miejscem był budynek główny ,, Ogen”.Na parterze budynku zlokalizowany jest hol główny w którym znajduje się recepcja hotelowa oraz ekskluzywna restauracja a’la carte serwująca tradycyjne dania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu. Na piętrze znajduje się wielofunkcyjna sala konferencyjna, która pozwala na organizację konferencji, szkoleń i mniejszych wydarzeń specjalnych. Natomiast poziom -1 to strefa rekreacji z kręgielnią oraz bilardem, zaaranżowany w barwy i wzory nawiązujące do tradycyjnej kultury folkowej.

Kolejnym zwiedzanym miejscem był budynek ,, Woda” gdzie znajduje się część hotelowo-restauracyjna, która zapewnia noclegi w nowocześnie zaaranżowanych pokojach i apartamentach w stylu skandynawskim dla 150 osób.

Na parterze obiektu znajduje się także część rekreacyjna składająca się z zespołu basenów i odnowy biologicznej. Woda, jako jeden z żywiołów obecnych w tradycyjnej kulturze ludowej, symbolizuje odrodzenie i nowe życie. Na terenie obiektu znajdują się 3 sale, które dają możliwość elastycznego zaadoptowania przestrzeni i pozwalają na ich podział w dogodny dla gości sposób oraz specjalna sala dla gości VIP.

Po zakończonej wycieczce młodzież zgodnie stwierdziła , że Hotel Skansen Conference & Spa i jego otoczenie tworzą idealną przestrzeń do organizacji spotkań biznesowych w specjalnie wyposażonych do tego celu, nowoczesnych salach konferencyjnych. Luksusowe wnętrza , profesjonalna obsługa oraz piękna sceneria zaspokoją potrzeby najbardziej wymagającego gościa hotelowego. Daje również szansę zatrudnienia dla młodych adeptów branży turystycznej.