Okres przedświąteczny jest czasem ogromu spotkań i składanych sobie życzeń. W  grudniu sfinalizowaliśmy naszą doroczną akcję Pierniczek dla seniora. Ponad 30 uczniów wzięło udział w pieczeniu i ozdabianiu pierników ujawniając swój kunszt kulinarny. Pachnące, pyszne i  pięknie zapakowane przez naszych wolontariuszy trafiły prosto w ręce emerytowanych nauczycieli i pracowników ZS nr 2 wraz ze świątecznymi życzeniami od społeczności szkolnej. Odwiedziliśmy prawie 40 osób mieszkających na terenie naszego miasta i w jego okolicach. Spotkania z seniorami były okazją do rozmów pomiędzy pokoleniami. Usłyszeliśmy dużo mądrych słów, czasem wycisnęły one łezkę w oku. Emeryci przyznali, że jest to piękny zwyczaj, który raduje ich serca i za to są nam wdzięczni.
Młodzież Ekonomika pospieszyła również z życzeniami w mury Starostwa Powiatowego w Sierpcu oraz do ks. proboszcza parafii farnej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przemiłe spotkania. Życzymy wszelkiego Dobra na ten piękny bożonarodzeniowy czas oraz na cały Nowy Rok 2024!