Język niemiecki, jak każdy język, bogaty jest w różne przysłowia i związki frazeologiczne, które są mądrością narodu i niosą pewne przesłania. Mogli się o tym przekonać uczestnicy 6.edycji konkursu przysłów i zwrotów idiomatycznych ,”Rund um die Farben”. Istotą konkursu było przyswojenie powiedzeń związanych tematycznie z kolorami, poszerzenie słownictwa oraz doskonalenie świadomości językowej zarówno w języku obcym jak też ojczystym. W konkursie wzięło udział 10 osób z klas drugich technikum i liceum. Uczniowie pisali test w formie zdalnej, podczas którego wykazali się dobrą znajomością i interpretacją idiomów z tego obszaru. Najlepsi okazali się:
-I miejsce - Milena Szczytniewska ( kl.II LOPP)

-II miejsce - Paulina Rutkowska  ( kl.II LOPP)
-II miejsce  ex aequo - Alan Olkowicz  ( kl.II TGp )
Organizator konkursu p.Jolanta Watkowska dziękuje wszystkim za udział i gratuluje wyników.