„Tyle było dni

Do utraty sił

Do utraty tchu

Tyle było chwil...”

Z pewnością te właśnie słowa przychodzą dzisiaj na myśl nie tylko tegorocznym maturzystom, ale również ich wychowawcom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, z którymi się codziennie spotykali. Marzyliśmy o tradycyjnej uroczystości pożegnania klas maturalnych z udziałem całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Niestety, sytuacja epidemiczna zmusiła nas do nieco skromniejszej oprawy.

30 kwietnia 2021 r. uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum otrzymali z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Pedy i swoich wychowawców świadectwa ukończenia Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu. Byli to abiturienci następujących klas:

IV TOT/TE (wychowawca p. Edyta Wawrowska-Wójcik), IV TG (wychowawca p. Aneta Kaczyńska), IV TS (wychowawca p. Dariusz Zieliński), III LOPP (wychowawca p. Edyta Telesiewicz), III LOS ( wychowawca p. Bartłomiej Kanty).

Pani Dyrektor przypomniała maturzystom, że Ekonomik stał się dla nich nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale także miejscem kształtowania ich charakterów, zawierania inspirujących znajomości. Pani Dyrektor życzyła maturzystom powodzenia na egzaminie maturalnym oraz udanej realizacji planów i marzeń w dorosłym życiu.

Zakończenie szkoły to także okazja do uhonorowania wyróżniających się abiturientów. Nagrodę Starosty Sierpeckiego dla najlepszego absolwenta otrzymały:

Agnieszka Lisiecka z klasy IV TS i Natalia Osmulska z klasy III LOPP.

Świadectwa z wyróżnieniem wręczono następującym abiturientom:

Grudzińska Natalia kl. IV TOT/TE

Maciejewska Anna kl. IV TG

Zielińska Natalia kl. IV TG

Lisiecka Agnieszka kl. IV TS

Zawadzki Sebastian kl. IV TS

Fijałkowska Aleksandra kl. III LOPP

Natalia Osmulska kl. III LOS

Wręczono także podziękowania i nagrody za działalność w Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie, poczcie sztandarowym oraz za aktywność sportową. Doskonałą okazją do wspomnień i wielu wzruszeń będzie dla maturzystów filmik przygotowany specjalnie dla nich przez uczniów klas trzecich dostępny na szkolnym FB.

Żegnając Was kochani, życzymy pomyślności, sukcesów i szczęścia w dorosłym życiu, bo przecież „ Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”.

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

Klasa III LOPP

Fijałkowska Aleksandra

Grapatyn Karolina

Klasa IV TOT/TE

Grudzińska Natalia

Gąsiorowska Ewa

Koc Patrycja

Klasa IV TG

Maciejewska Anna

Zielińska Natalia

Chrzanowski Patryk

Gołębiewska Milena

Tyburska Monika

Klasa IV TS

Lisiecka Agnieszka

Zawadzki Sebastian

Zwolińska Natalia

Kozłowski Adam

Klasa III LOS

Osmulska Natalia

Krzemińska Gabriela

Nagrodą za działalność w Samorządzie Uczniowskim uhonorowano Agnieszkę Karasiewicz z kl. III LOPP.

W poczcie sztandarowym służyli uczniowie z kl. III LOS:

Adranowicz Mateusz, Dębski Dawid, Kępiński Dawid, Mańkowska Martyna, Osmulska Natalia, Tomaszewski Sebastian.

Podziękowania za pracę w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Szkolnym Kole Caritas otrzymali:

Klasa III LOPP: Karolina Białek, Aleksandra Fijałkowska, Karolina Grapatyn, Julia Krawczyk, Iga Olczak, Aneta Pokorska

Klasa III LOS: Kinga Grodnicka, Dawid Kępiński, Dominik Kowalski, Gabriela Krzemińska, Ewelina Laskowska, Weronika Malanowska, Martyna Mańkowska, Dominika Okońska, Maja Strupczewska, Natalia Osmulska, Oskar Szpiegowski

Klasa IV TG: Paweł Filant, Milena Gołębiewska

Klasa IV TS: Krystian Górski, Wiktor Kędzierski, Jakub Kościelski, Oliwia Lewicka, Adrian Palczewski, Natalia Zwolińska, Aneta Żendarska

Klasa IV TOT/TE: Justyna Różycka, Agnieszka Cichorek, Wiktoria Fijałkowska, Ewa Gąsiorowska, Daria Okraszewska, Karolina Świeczkowska, Marzena Wróblewska.

Za zaangażowanie i włożone serce w działalność religijną na rzecz szkoły i parafii docenieni zostali: kl. III LOPP Białek Karolina, kl. III LOS Krzemińska Gabriela, kl. IV TG Gołębiewska Milena, kl. IV TS Górski Krystian, Kędzierski Wiktor, Kościelski Jakub, Żendarska Aneta, Palczewski Adrian, Zwolińska Natalia.

Najwyższą frekwencję osiągnęli: kl. III LOPP Bartkowski Jakub, Fijałkowska Aleksandra, Pokorska Aneta, kl. III LOS Mańkowska Martyna, kl. IV TOT/TE: Cichorek Agnieszka, Gąsiorowska Ewa, Grudzińska Natalia, Kołodziejska Weronika, Ręczkowska Paulina, kl. IV TS Kozłowski Adam, Lisiecka Agnieszka, Zwolińska Natalia, Żendarska Aneta.

Aktywnością sportową wyróżnili się:

Kl III LOS Kępiński Dawid, Kowalski Dominik

Kl III LOPP Białek Karolina, Karasiewicz Agnieszka

Kl. IV TG Maciejewska Anna, Tyburska Monika

Kl. IV TS Czerepak Patrycja, Górski Krystian, Kościelski Jakub, Lewicka Oliwia, Syska Wiesław, Lisiecka Agnieszka, Żendarska Aneta

Kl. IV TOT/TE Chmielewska Ewelina, Cichorek Agnieszka, Gąsiorowska Ewa, Guzek Gabriela, Mazurowska Dominika, Świeczkowska Karolina, Wróblewska Marzena.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!