Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

NASZA SZKOŁA

     Dnia 5 grudnia 2019 roku  w Centrum Kultury i Sztuki w  Sierpcu miała miejsce uroczystość, której celem było podsumowanie działalności wolontariackiej w minionym roku kalendarzowym. Organizatorami ,,VIII Powiatowego Dnia Wolontariatu” byli: Zespół Szkół nr 1, Sierpeckie Stowarzyszenie ,,Szansa na życie”, CKiSZ. Impreza została objęta patronatem Starosty Sierpeckiego Pana Mariusza Turalskiego oraz Burmistrza Miasta Sierpc Pana Jarosława Perzyńskiego.

     Na spotkaniu obecne były miejskie i powiatowe władze samorządowe, wielu znamienitych gości oraz młodzi wolontariusze z placówek oświatowych z miasta Sierpc i powiatu sierpeckiego wraz ze swymi nauczycielami. Wolontariat  Ekonomika  reprezentowała grupa sześciu osób z kl. III TS w składzie: Krystian Górski, Mateusz Jarzyński, Wiktor Kędzierski, Jakub Kościelski, Natalia Zwolińska oraz Aneta Żendarska. Wolontariusze przybyli na uroczystą galę z Panią Dyrektor Magdaleną Peda oraz opiekunem Panią Jolantą Watkowską.

     W czasie uroczystości rozstrzygnięty został konkurs na ,,Super Wolontariusza”. W tej kategorii wyróżnienie z naszej szkoły otrzymała Natalia Zwolińska. Z kolei tytuł „Nadzwyczajny Wolontariusz” kapituła konkursu postanowiła przyznać pani Katarzynie Sadeckiej, nauczycielowi z ZSS w Zawidzu. Oprócz tego podsumowano akcję charytatywną ,,I Ty możesz zostać świętym Mikołajem - „Trójka” z pomocą dla 3-letniej  Emilki.” zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sierpcu. Podczas imprezy odbył się kiermasz kartek bożonarodzeniowych z duszą przygotowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

     To spotkanie było wielkim świętem Wolontariatu, niezwykłym przeżyciem dla wielu osób obecnych na sali. Zapewne niejednemu z nas uświadomiło jeszcze bardziej, jak wielkim darem jest pomaganie i jakże jest ono potrzebne w dzisiejszym świecie!