Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

NASZA SZKOŁA

     W dniu 10 września 2019r miało miejsce ognisko integracyjne Caritas parafii farnej i Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy ZS nr 2 w Sierpcu. Spotkanie odbyło się na terenie sierpeckiego skansenu. Uczestniczyła w nim grupa ponad 50 wolontariuszy wraz z opiekunami: p.Bogusławą Krajewską, p. Jolantą Watkowską oraz p. Marią Gołębiewską. 

     Celem wycieczki było podsumowaniu pracy wolontariackiej za ubiegły rok szkolny i uświadomienie młodzieży, w jak wielu akcjach brała udział. Głównym organizatorem spotkania była p. Hanna Wiktor – kierownik sierpeckiego oddziału Caritas. Sponsorami byli również: ksiądz proboszcz Sławomir Zalewski, starosta sierpecki p.Mariusz Turalski, p.Nadratowscy oraz radny miasta Sierpc p.Piotr Rzeszotarski. 

    Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory mimo niesprzyjającej aury. Były wzajemne podziękowania i życzenia na nowy rok szkolny. W stronę naszej młodzieży popłynęły słowa wdzięczności zarówno ze strony księdza proboszcza jak też pana starosty i pani Hani. Dziękowano uczniom za bezinteresowną pomoc i szlachetne serca. Zaproszeni goście życzyli wolontariuszom nowego zapału i wytrwałości, bo ludzie czekający na pomoc ciągle są wokół nas. Dziękujemy za to owocne spotkanie!