Próbna ewakuacja to ważne ćwiczenie - dzięki niej nowi uczniowie i pracownicy szkoły mogą zapoznać się z zasadami postępowania w sytuacji zagrożenia. To również możliwość wyciągnięcia wniosków i opanowania umiejętności,  które  w sytuacji faktycznego zagrożenia uratują ludzkie życie i zdrowie

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa nie jest jedynie formalnym obowiązkiem to sposób przygotowania do radzenia sobie z niebezpieczeństwem.

W dniu 21 października wZespole Szkół nr 2 w Sierpcu zostały przeprowadzone ćwiczenia  w obecności Państwowej Straży Pożarnej.

Zagrożenie pożarem jest realne, niezależnie od zastosowanych zabezpieczeń czy zasad korzystania z obiektu. Ogień rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Wyprowadzenie wszystkich osób znajdujących się na terenie obiektu podczas wybuchu pożaru jest priorytetem i jest to zadanie bardzo trudne.

Próbna ewakuacja przebiegła sprawnie z zachowaniem zasad, zgodnie z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego.