21 kwietnia w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta  informatyki z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz sprzętu zakupionego w ramach programu “Aktywna Tablica”.  Zajęcia miały na celu zapoznać uczniów z prawem autorskim, zasadami jego przestrzegania i konsekwencjami jakie niesie wykorzystywanie cudzych utworów. Uczniowie zamiast komputerów wykorzystali w pracy na lekcji smartfony i tablicę multimedialną. Lekcję przeprowadziła Katarzyna Topolewska - nauczyciel informatyki oraz bibliotekarz w naszej szkole. Na zajęciach obecni byli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu, Liceum Ogólnokształcącego  w Sierpcu, Zespołu Szkół Nr 1 w Sierpcu,  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sierpcu. Szkoły te stworzyły międzyszkolną sieć współpracy w ramach rządowego programu “Aktywna Tablica”.

                                                             

 

                                                

    W dniach 1-2 kwietnia 2022r miała miejsce Świąteczna Zbiórka Żywności pod patronatem Banku Żywności w Płocku. 30 wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 2 zbierało żywność w 2 sklepach Gram oraz Biedronka (Braci Tułodzieckich) w Sierpcu. ,,Podziel się sercem na Wielkanoc było hasłem przewodnim, które zachęcało klientów do obdarowania drugiego człowieka. W sumie zebrano 415 kg różnych artykułów, które w postaci paczek trafią do uczniów naszej szkoły znajdujących się  w trudnej sytuacji materialnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą akcję dzieląc się swoimi zakupami. Podziękowania kierujemy też w stronę kierowników sklepów za otwartość i umożliwienie  przeprowadzenia zbiórki.

                                                                            

                                                                       

                                                                                                              

XX Jubileuszowa zbiórka  żywności Caritas pod hasłem Tak. Pomagam! odbyła się 25 i 26 marca we wszystkich sklepach Biedronka i Lidl. Produkty z długim terminem przydatności do spożycia,  przekazali życzliwi klienci do koszyków naszych wolontariuszy. Cała żywność trafi na wielkanocne stoły najuboższych rodzin oraz naszych ukraińskich przyjaciół. Bardzo dziękujemy naszej młodzieży za serce, uśmiech i poświęcony czas.