Kolejny raz owocem działań Zespołu Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu  w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe był wyjazd uczniów klas technikum na praktyki zawodowe w Hiszpanii. Czterotygodniowe staże zagraniczne uczniowie realizowali wraz z partnerem zagranicznym – hiszpańską firmą Europroyectos. Głównym celem projektu był rozwój kompetencji zawodowych i kluczowych poprzez realizację działań polegających na mobilności ponadnarodowej. Przyszli spedytorzy, ekonomiści, obsługa turystyczna, graficy mogli zdobyć zawodowe doświadczenie w hiszpańskich firmach: Kiabi Nevada, Synergia, Hotel Abba Granada, Hotel Hospes Palacio De Los Patos, Kiabi Pulianas, Sprinter Armilla, Sprinter Serrallo, Deportes Aranda, Rubio Cash, Maqueda Serigrafia, Cahucholas, Hi Diseño, Rotulos Seriplas, Start Idea, PC Express, CFI Reina Isabel, Espacio Creativo City And Personal Mk S.L. Od poniedziałku do piątku młodzież pracowała w hotelach, agencjach reklamowych, firmach poligraficznych, magazynach logistycznych, biurach rachunkowych. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie nauczanych w szkole przedmiotów zawodowych. Wszyscy praktykanci otrzymali bardzo dobre opinie od swoich pracodawców i wysokie oceny końcowe. Warto wspomnieć   o sukcesach niektórych z nich – Adam Górecki z klasy 3 TCPG zaprojektował i wdrożył stronę internetową Radia Granada, Patryk Chrzanowski zaprojektował logo firmy, które zostało wykorzystane w bilboardzie reklamowym tej instytucji. Podczas pobytu za granicą uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe i komunikacyjne. Uczyli się pracy w zespole, podejmowania samodzielnych decyzji, radzenia sobie w nowych sytuacjach. Na pożegnalnym grillu uczniowie otrzymali certyfikaty. Poza codzienną praktyką młodzież zwiedzała Granadę, Cordobę, Malagę i Salobrenię. Zabytki tych miast, okolica, położenie geograficzne przysporzyły niezapomnianych wrażeń, sprawiły, że hiszpańska Andaluzja zagościła w naszych sercach. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do miejsc, które zainspirowały nas do poznawania świata, podróżowania i otwarcia na obce kultury. 

H_1
H_1
H_2
H_2
H_3
H_3
H_4
H_4
H_5
H_5
H_6
H_6
H_7
H_7
H_8
H_8
H_9
H_9
H_10
H_10
H_11
H_11
H_12
H_12
H_13
H_13
H_14
H_14
H_15
H_15
H_16
H_16
H_17
H_17
H_18
H_18
H_19
H_19
H_20
H_20
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20