W związku z obchodami Światowych Dni  Matematyki nauczyciele ZS  nr 2  im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu p.M. Mańkowska, p.J. Kratkowska-Dul  i p.M. Kędzierska zorganizowali dla uczniów Dzień Matematyki w szkole. Celem tego święta było spopularyzowanie matematyki, przełamanie dość powszechnej niechęci do tego przedmiotu oraz zdobywanie wiedzy w formie zabawy. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Matematyczny Świat”.

W tym dniu cała szkoła została udekorowana wykonanymi przez uczniów klasy II LOS plakatami, ciekawostkami matematycznymi. Swoją obecnością zaszczycili nas wielcy matematycy: Pitagoras i Kartezjusz przedstawiając swój dorobek matematyczny.

Święto ,,Królowej nauk” rozpoczęto konkursem dotyczącym ciekawostek matematycznych m.in.: tangramu, liczb bliźniaczych, wstęgi Möbiusa, brył platońskich, Abakusa, ludolfina itp. Dla pierwszych piętnastu osób nagrodami w konkursie były oceny z matematyki  i słodkie upominki.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs „Matematyczny Świat” realizowany metodą projektu od października 2015r do marca 2016r. Każda klasa miała do opracowania trzy zadania:

-Zadanie 1 - reklama matematyki w formie plakatu, scenki, wiersza lub piosenki

-Zadanie2 - bryła lub figura płaska tworzona innowacyjną metodą

-Zadanie3 - pokaz ,,mody matematycznej”

Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole klasowym. Emocje były ogromne, poziom klas był wyrównany, dwie klasy ( III TE i III TOT )uzyskały taką samą liczbę punktów (41 pkt), dlatego o wygranej zdecydowały oklaski publiczności. Pierwsze miejsce zajęła klasa III TE, drugie III TOT, trzecie I TS.

W oczekiwaniu na werdykt jury czas umilały piosenki wykonane przez uczennicę klasy II LOS Monikę Walter , humorystyczne scenki wykonane przez Anitę Rutkowską i Bartosza Kapuścińskiego uczniów klasy III LOS i inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy II LOS  i ucznia klasy  II TS, oczywiście o tematyce matematycznej.

Poprzez obchody tego święta nauczyciele matematyki chcieli pokazać, że matematyczny świat  to nie tylko trudne zadania, „suche liczby”, abstrakcyjne figury geometryczne, ale również znakomita zabawa i interesująca przygoda. Święto matematyki to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromniej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.

Matematyczny ŚwiatShow Gallery