Nie od dziś wiadomo, że warsztaty językowe w Ekonomiku cieszą się dużą popularnością. W tym roku postanowiliśmy zaprosić młodzież spoza Sierpca. 19 marca gościliśmy w progach Zespołu Szkół Nr 2 uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Gozdowie wraz z opiekunkami: p.Moniką Marciniak (język angielski) oraz p.Joanną Wadowską (język niemiecki).
Spotkanie przeprowadzone zostało, jak zwykle, w formie gier i zabaw językowych. Uczestnicy przeżyli naprawdę niezły ,,język...owy fun”. Obierali ,,językową cebulę” odpowiadając na pytania, grali w ,,językowe bingo” oraz podawali słownictwo pod presją ,,tykającej bomby”. Uczniowie zgłębiali też tajniki języka angielskiego i niemieckiego w kontekście mylnych skojarzeń językowych. Pojawiły się również francuskie zapożyczenia. Po lekcji pełnej wrażeń i pozytywnego napięcia nasi goście dokonali oceny warsztatów wybierając jedno słowo, które im się najbardziej spodobało. Rywalizacja grupowa zakończyła się podsumowaniem z nagrodami dla zwycięzców oraz słodkim poczęstunkiem dla wszystkich pozostałych. Warsztaty przygotowały p.J.Rzepecka, p.J.Watkowska oraz p.K.Topolewska.
Bardzo dziękujemy dyrekcji SP w Gozdowie za umożliwienie młodzieży uczestnictwa w naszych zajęciach a uczniom za świetną zabawę. Thanks - Merci - Danke!:)