20.04.2023 uczniowie klasy 3Tg i 1TG uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, których głównym celem było poznanie nowoczesnych technik pracy laserem.

Gościliśmy u pana Adama, który prowadzi firmę Wooden Horse Adam Konicer specjalizującą się w wykonywaniu różnorodnych projektów graficznych. W ich tworzeniu wykorzystuje on lasery diodowe a podstawowym materiałem jest drewno, sklejka oraz plexi. Pan Adam cały czas się rozwija izaraża swoją pasją innych.

Do sterowania ploterami laserowymi pan Adam wykorzystuje oprogramowanie LightBurn. Bardzo intuicyjne oprogramowanie, które umożliwia import i wykorzystanie plików dużej gamy formatów graficznych - ai, pdf, jpg, svg, bmp. Program ten umożliwia edycję plików, tworzenie nowych kształtów, precyzyjne sterowanie laserem.

Najczęściej projekty są wycinane i grawerowane. To co różni projekty pana Adama to fakt że są niepowtarzalne, bardzo często spersonalizowane czyli adresowane do konkretnej osoby.

Młodzież słuchała z uwagą, zadawała pytania i pewnie niektóre osoby pomyślały, że jest to dobry sposób na dorosłe życie. Dobrej atmosferze oprócz wzorowego zachowania uczniów sprzyjała również pogoda;) Te warsztaty na pewno powtórzymy, bo kolejne klasy również są zainteresowane tą nowoczesną technologią tworzenia projektów graficznych.

Opiekunowie wycieczki:

Aneta Kaczyńska