W ramach projektu autorskiego Młodzieżowego Biura Pracy, pn.: „Poznajmy się”  Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku we współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Sierpcu 10 maja zorganizowało spotkanie z przedstawicielami Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Szkół Podstawowych z terenu powiatu sierpeckiego

W spotkaniu wzięli udział - Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sierpcu oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie a także osoby reprezentujące: Urząd Miasta w Sierpcu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu oraz Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w : Zawidzu, Rościszewie, Mochowie oraz przedstawiciele Szkół Podstawowych: im. Księdza Jana Twardowskiego nr 3 w Sierpc, im. Armii Krajowej nr 2 w Sierpcu,  im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku oraz im. Marii Konopnickiej w Gozdowie.

Głównym celem spotkania było omówienie struktury oraz zadań OHP. Przedstawiono ofertę pomocy udzielanej przez specjalistów tej instytucji: pośredników pracy, doradców zawodowych oraz specjalistów ds. rozwoju zawodowego i specjalistów ds. programów.

Rozmawiano również na temat kształcenia dualnego o  sposobie refundacji oraz zasadach przyjmowania uczniów na praktyczną naukę zawodu. Zebranych zapoznano z kierunkami kształcenia młodocianych pracowników będących uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu.

Po prezentacji odbyła się wymiana spostrzeżeń na temat planowania przez młodych ludzi swojej kariery zawodowej. Każdy z uczestników otrzymał także komplet materiałów informacyjno-promocyjnych do upowszechnienia w swoich instytucjach.