W dniach 25-26 listopada uczniowie technikum uczestniczyli w dwudniowym kursie „Pracownik usług kosmetycznych” zrealizowanym w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

Uczniowie, dzięki udziałowi w kursach zawodowych w ramach ww projektu mogą rozwijać swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje zawodowe.

Kurs „Pracownik usług kosmetycznych” obejmował część teoretyczną i praktyczną dotyczącą techniki wykonywania makijażu i zdobienia paznokci.

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie do wykonywania pracy zawodowej kosmetyczki i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Wszyscy uczestnicy kursu po zdaniu egzaminu końcowego otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje i kompetencje zawodowe.