,,Nasz koci świat” to hasło, które przyświecało tegorocznym Otrzęsinkom. Impreza miała formę rywalizacji międzyklasowej. Wszystkie klasy były bardzo dobrze przygotowane i sprostały zadaniom wymyślonym przez organizatorów. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy. ,,Kocie stroje i makijaże” mogliśmy podziwiać zarówno na korytarzach jak i na szkolnym facebooku, gdzie toczył się zacięty bój o zdobycie jak największej ilość lajków i serduszek. Pierwszaki przygotowały też ,,kocią piosenkę” promującą dany profil klasy. Filmiki audio i video wraz z bardzo kreatywnymi tekstami oceniało jury. Uczniowie poszczególnych klas z wielkim zacięciem rysowali portrety swoich wychowawców. Odbyła się też próba ,,kocich zachowań”-należało wymiauczeć piosenkę ,,Wlazł kotek na płotek”. Z kolei próba ,,kociej mądrości” okazała się dość prosta, quiz o szkole nie sprawił większych problemów. Bardzo widowiskowe były również próby ,,kociej zręczności”, szczególnie karmienie się serkiem z zasłoniętymi oczami. Ujawniły się też talenty w skakaniu przez skakankę, a zmysł równowagi ćwiczono poprzez chodzenie z książką na głowie slalomem na czas. Konkurencją extra była frekwencja ,,kocich zespołów” w dniu otrzęsinek. Zmagania poszczególnych klas były tak wyrównane, że nie obyło się bez dogrywki, którą ostatecznie wygrała klasa1 TOT/TS.Uczniowie tej klasy zgarnęli wszystkie nagrody i za rok to oni zorganizują nam otrzęsinkowy maraton. Organizatorem imprezy była kl.2TG oraz opiekunowie: p.J.Watkowska i p.E.Kamińska.