Na przełomie lutego i marca 14 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego Olimpus 2021 sesja zimowa. Rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru w formie online. Celem konkursu jest promowanie uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami, ocena poziomu ich wiedzy oraz urozmaicenie standardowych zajęć.

    Szkolnymi Omnibusami zostały trzy osoby, które uzyskały tytuł laureata zdobywając czołowe lokaty: Lidia Tucholska kl.1TOT/TS (9 miejsce), Paulina Rutkowska kl.2LOPP oraz Alan Olkowicz kl. 2TGp (7 miejsce ex aequo). W skali kraju test pisało 64 uczniów z klas pierwszych oraz 123 z klas drugich. Zarówno nagrodzonym jak i pozostałym uczestnikom gratulujemy sukcesu i osiągniętych dobrych rezultatów. Szkolnym organizatorem olimpiady byłą p.Jolanta Watkowska.