Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do udziału w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Pearson & BBC Live Classes. Polega on na wspólnym aktywnym uczestnictwie młodzieży z różnych krajów w warsztatach angielskiego online. W zeszłym roku otrzymał prestiżową nagrodę edukacyjną ELTon. Jest to projekt skierowany do uczniów, nauczycieli i szkół na całym świecie, tworzących globalną społeczność ludzi uczących się języka angielskiego. Poprzez udział w tym projekcie uczniowie mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe w praktyce, komunikując się ze swoimi rówieśnikami w kontekście międzynarodowym, poprzez aplikację Zoom. W dniu 04.03.2021 uczniowie klas 1 lopp, 2 lopp g, 2 tot g mieli okazję uczestniczyć w pierwszych z serii warsztatach z native speakerem, wspólnie z ponad 300 rówieśnikami z Litwy, Iranu,Węgier, Rosji,Słowacji i innych miast Polski. Uczniowie znakomicie sobie poradzili. Warsztaty prowadził trener Michael Brand. Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Aleksandra Sawicka. Przygotowaniem młodzieży zajmują się również p. Ewelina Lewandowska i p. Joanna Rzepecka. Kolejne warsztaty odbędą się w kwietniu i w maju.