Dnia 9.06.2019r. w niedzielę odbył się I Sierpecki Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,W trosce o rodzinę” na wzgórzu Loret w Sierpcu pod patronatem Starosty Sierpeckiego, Burmistrza Miasta Sierpc, Wójta Gminy Sierpc oraz Dziekana Dekanatu Sierpeckiego. Wspólne świętowanie zainicjowała msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Sierpcu. O 14 wszyscy zebrani ruszyli w pochodzie ulicami miasta w kierunku placu koronacyjnego przy klasztorze sióstr Benedyktynek. Przemarsz prowadzili uczniowie klasy strażackiej: I LOS i II LOS z ZS nr 2, orkiestra OSP pod batutą p.Michała Głowackiego oraz mażoretki p. Justyny Adamskiej.

Około godz.14.30 rozpoczął się trwający do późnych godzin wieczornych festyn rodzinny, na który zaproszono całe rodziny z dziećmi. Atrakcji nie brakowało. Miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Ja i moja rodzina”, który współorganizowała nasza szkoła. W konkursie brały udział placówki oświatowe naszego powiatu. Wpłynęło 130 prac plastycznych. Nagrody zostały wręczone na festynie.

Imprezę wzbogaciły występy wokalne dzieci i młodzieży. Zaprezentowali się m.in.: zespół ,,Kostki” z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego, uczniowie SP nr 2 oraz SP nr 3, dzieci z przedszkola nr 1 i 4 oraz uczennica ZS nr 2 w Sierpcu. Było tez coś dla podniebienia: grill, wata cukrowa, popcorn i pyszne ciasta z domowego wypieku za symboliczną opłatę. Pieniądze zbierano dla dzieci ze świetlicy środowiskowej na wakacyjny wyjazd na kolonie nad morzem. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano dmuchańce. Ponadto można było się przejechać na quadzie, zajrzeć do wozu strażackiego, policyjnego lub karetki pogotowia. Rodziny mogły miło spędzić czas uczestnicząc w różnych grach i konkurencjach. Wolontariat ZS nr 2 raz wolontariusze ,,Szansy na życie” przeprowadzili konkursy: przeciąganie liny, rzut do celu, przejście pod przeszkodą, skoki w  workach. Zwycięskie rodziny otrzymały cenne nagrody ufundowane przez starostę i wójta. Do wygrania były: lekcje jazdy konnej, obiad w pizzerii ,,Bona” lub voucher na wybrany seans do kina.

Festyn zakończył występ zespołu ewangelizacyjnego z Przasnysza,,Dekalog”. Spotkanie rodzin było bardzo udane. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Na każdym kroku czuć było rodzinną atmosferę. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok w podobnym gronie.