22 marca 2018. r. uczniowie technikum obsługi turystycznej oraz technikum ekonomicznego brali udział w wycieczce programowej do Malborka pod opieką p. E. Wawrowskiej – Wójcik,

p. M. Przybyłowskiej oraz p. M. Gołębiewskiej.

Zamek krzyżacki w Malborku jest to trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m³.Zamek ten składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie.

Cała historia tego obiektu jest długa i bardzo skomplikowana. W posiadanie zamku wchodzili Wielcy Mistrzowie Zakonu Krzyżackiego. Ten zakon rycerski przez wiele lat podbijał ziemie polskie oraz litewskie, chcąc utworzyć Prusy Zakonne. Zamek w Malborku był również rezydencją królów Polski. Od 1961 roku obiekt jest siedzibą Muzeum Zamkowego, a w 1997 roku zostaje wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na przestrzeni tych kilku stuleci zamek był niszczony i odbudowywany, jednak zachował się do czasów obecnych.

Taka wyprawa to najlepsza lekcja historii dla młodych pokoleń. Średniowieczny klimat udziela się wszystkim gdy tylko zobaczą zamek. 

Technik Obsługi Turystycznej - pozostałe artykuły:

Konkurs ,, Obiekty z Listy Dziedzictwa UNESCO w Polsce”

Technik Obsługi Turystycznej na Międzynarodowych Targach Turystycznych z Wojciechem Cejrowskim

Technik Obsługi Turystycznej na Międzynarodowych Targach Turystycznych.

Technik Obsługi Turystycznej z wizytą w Hotelu Skansen w Sierpcu

Światowy Dzień Turystyki w Ekonomiku

Warsztaty Wiedzy Turystycznej 28.01.2016

Warsztaty Wiedzy Turystycznej

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Technik Obsługi Turystycznej