We wtorek  06 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu 29 uczniom zostały wręczone certyfikaty potwierdzające udział w projekcie „Europejskie doświadczenia zawodowe Ekonomika" realizowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Akcja kluczowa 1, Mobilność edukacyjna osób, Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Staż zagraniczny trwał od 7 września 2022 do 4 października 2022. W projekcie uczestniczyło 29 uczniów szkoły uczących się w zawodach: technik rachunkowości, technik spedytor, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik organizacji turystyki. W ramach projektu sfinansowano przelot samolotem, transfer na lotnisko, zakwaterowanie   z wyżywieniem, organizację stażu, ubezpieczenie uczestników i kieszonkowe dla  uczniów.  Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy wzięli udział w zajęciach języka hiszpańskiego i przygotowania pedagogiczno - kulturowego. Uczestniczyli również w kursie języka angielskiego na platformie OLS.  Partner zagraniczny zapewnił interesujący program kulturoznawczy - zwiedzanie wielu ciekawych obiektów w miejscach odbywania stażu - Marbelli, jak również poznawanie Andaluzji w trakcie jednodniowych wycieczek do miejscowości: Setenil de las Bodegas, Rondy, Malagi oraz na Gibraltar. Opiekę nad uczestnikami stażu sprawowali nauczyciele: p. Grzegorz Kędzierski, p. Justyna Kratkowska – Dul, p. Marta Rokicka, p. Marcin Rokicki, p. Edyta Telesiewicz i p. Dariusz Zieliński.

Warto podkreślić znaczenie staży zawodowych, które mogą odbywać się w realnych warunkach pracy na terenie Unii Europejskiej. Korzyści płynące z rozwijania kompetencji językowych, ale też i społecznych są ogromne. Takie wyjazdy są najlepszą szkołą życia dla młodych ludzi i będą kontynuowane w latach następnych.