W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  w dniu 22.11.2022 r. w naszej szkole  odbyło się seminarium  pt. ,,Przedsiębiorczość  lokomotywą działania”.  Organizatorami spotkania było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku, Hufiec Pracy 7-11 w Płocku oraz Zespół Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu.  Seminarium przygotowane zostało z myślą o pracodawcach prowadzących przygotowanie zawodowe naszych uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy są młodocianymi pracownikami.  Wśród zaproszonych gości byli pani  Bogusława Lewandowska – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, pani Katarzyna Klimek - Cech Rzemiosł Różnych w Sierpcu, przedstawiciele PUP w Sierpcu  oraz pracodawcy zatrudniający młodocianych pracowników. W programie znalazło się: wystąpienie pracownika Powiatowego Urzędu Pracy pod tytułem ,,Drogowskazy na mapie przedsiębiorcy”,  przekazanie informacji  o refundacji wynagrodzeń młodocianych pracowników i składkach  na ubezpieczenie społeczne w ramach OHP. Podsumowaniem spotkania była wymiana dobrych praktyk w kształceniu dualnym.

Organizatorzy seminarium podziękowali przybyłym pracodawcom za dotychczasową współpracę.