6 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu został rozstrzygnięty konkurs ,,Obiekty z Listy Dziedzictwa UNESCO w Polsce”.

Prestiżowa Lista Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości jest złożona z obiektów objętych ochroną międzynarodowej organizacji UNESCO. Unikalna w skali światowej wartość predestynuje budowle, a niekiedy całe dzielnice do wpisania na listę.

W Polsce mamy wiele bezcennych perełek „marki” UNESCO. Ich wartość jest nie do przecenienia. Znalazły się na niej zarówno budynki świeckie: pałace, dwory i zamki, jak i sakralne: klasztory, katedry, kaplice i nekropolie. Możemy pochwalić się także całymi dzielnicami, które trafiły na listę.Zabytki pochodzą z różnych epok, odzwierciedlają architektoniczne trendy polskie oraz ogólnoeuropejskie.

Konkurs ,,Obiekty z Listy Dziedzictwa UNESCO w Polsce” został zorganizowany przez p. Edytę Wawrowską – Wójcik i p. Jacka Rzepeckiego. W turnieju brało udział 45 uczniów technikum obsługi turystycznej.I miejsce zdobyła Natalia Grudzińska kl. I TOT

II miejsce – Magdalena Malinowska kl. III TOT

III miejsce – Patrycja Gadowska kl. III TOT.

Technik Obsługi Turystycznej - pozostałe artykuły:

Technik Obsługi Turystycznej na Międzynarodowych Targach Turystycznych z Wojciechem Cejrowskim

Technik Obsługi Turystycznej na Międzynarodowych Targach Turystycznych.

Technik Obsługi Turystycznej z wizytą w Hotelu Skansen w Sierpcu

Światowy Dzień Turystyki w Ekonomiku

Warsztaty Wiedzy Turystycznej 28.01.2016

Warsztaty Wiedzy Turystycznej

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Technik Obsługi Turystycznej