Podsumowanie szkolnego konkursu geograficznego

„Poznaj lepiej swoją okolicę”

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na atrakcyjność i walory turystyczne Sierpca, a także powiatu sierpeckiego oraz zainteresowanie młodzieży najbliższą okolicą i zachęcenie do poznawania ciekawych miejsc i zakątków naszego regionu.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a osoby chętne do wzięcia udziału mogły dowiedzieć się więcej na jego temat dzięki:

Ø  Plakatom umieszczonych na korytarzu

Ø  Informacji słownej w poszczególnych klasach

Ø  Umieszczonym na stronie szkolnej informacjom dotyczącym naszego

Powiatu, które stały się podstawą stworzonego testu.

Konkurs odbył się w formie on-line. Test składał się z 40 pytań, które zostały wpisane do odpowiednio przygotowanego formularza w programie Access. Przy pomocy odpowiednio zdefiniowanej kwerendy został wygenerowany plik tekstowy typu MIME, który zawierał zmienne zapisane w formacie nazwa-wartość oddzielone znakami &. Dzięki bazie pytań i obrazów oraz programowi skonstruowanemu w programie Flash, wykorzystującemu język ActionScript 2.0 powstał kompletny test. Umieszczony na stronie szkolnej pozwolił na przeprowadzenie konkursu on-line.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas Technik Obsługi Turystycznej, którzy wykazali

się szeroką wiedzą i dużą znajomością powiatu sierpeckiego.

Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce - Daria Mosakowska -38 pkt.

II miejsce - Magdalena Krajnik, Nina Kadzińska, Olga Uździcka  -36 pkt.

III miejsce  -Renata Stochowicz, Justyna Krajewska,  Iga Jankowska -35 pkt.

Wszystkim osobom biorącym udział, serdecznie dziękujemy i gratulujemy osiągniętych wyników!