Nasza szkoła przystąpiła do programu pt. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Zostaliśmy zobowiązani do przygotowania listy zaplanowanych do zakupu książek. Wykaz  propozycji książkowych został pozytywnie zaopiniowany przez radę rodziców, Samorząd Uczniowski oraz wybraną bibliotekę publiczną.

Nasza szkoła pozyskała łącznie 6 000 zł na zakup nowości wydawniczych (książek nie będących podręcznikami) w celu wzbogacenia zasobu księgozbioru biblioteki szkolnej.  Pozycje książkowe są zgodne z zainteresowaniami uczniów. Zadbano również żeby uwzględnić potrzeby uczniów niepełnosprawnych w planowanych zakupach książkowych.  Książki mają także służyć realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

W ramach programu szkoła jest zobowiązana wykonać określone zadania zgodne
z Priorytetem 3 „Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych”. Do realizacji projektu przyłączyła się cała społeczność szkolna.