Uczniowie klasy I TOT/TE wraz z p. Anną Wróblewską w ramach lekcji języka polskiego wzięli udział         w zajęciach  w Czytelni Biblioteki Miejskiej pod hasłem „Książka Zakazana”, które wpisywały się obchodzony na całym świecie Tydzień Zakazanych Książek. Spotkanie poprowadziły p. Ewa Karolewska i p. Magdalena Staniszewska. Panie wyjaśniły na czym polega zjawisko cenzury, jak funkcjonowało ono w przeszłości i czy współcześnie mamy z nim do czynienia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w Czytelni interesującą ekspozycję, która prezentowała tytuły zakazanych książek. Wśród nich znalazły się np. dzieła Mikołaja Kopernika, „Doktor Żywago” Borysa Pasternaka, „Buszujący w zbożu” J. D. Salingera, „Rok 1984” G. Orwella. Tytułem, którego obecność wśród zakazanych książek wzbudziła największe zdziwienie, był jednak „Czerwony Kapturek”. Poza tym uczniowie mogli również zobaczyć wystawę poświęconą Zbigniewowi Herbertowi, którego twórczość wielokrotnie cenzurowano. Młodzież wysłuchała informacji o życiu i twórczości poety oraz    o tym, w jaki sposób udawało się mu obejść cenzurę. Ciekawe zajęcia stanowiły świetną okazję do zainteresowania młodzieży zjawiskiem cenzury   w literaturze, ale też w całej kulturze.