Uczniowie klasy II TG wraz z p. Anną Wróblewską w ramach lekcji wiedzy o kulturze wzięli udział w zajęciach            w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc „HISTORIA BROWARNICTWA NA MAZOWSZU SIERPC I OKOLICE”. Spotkanie poprowadził Dyrektor Pracowni p. Michał Weber. Zajęcia wpisywały się w tematykę lekcji poświęconą kulturze regionalnej. Pan Dyrektor przedstawił historię browarnictwa w naszym regionie, której początki sięgają XIV wieku. Młodzież poznała wiele ciekawostek związanych z tradycją piwowarską Mazowsza, m.in. historię rodziny Pehlke - słynnych założycieli XIX-wiecznego browaru w Sierpcu, statystyki dotyczące liczby karczm w Sierpcu  i okolicach, a także tego ile litrów piwa      z Sierpca sprowadzał książę mazowiecki do zamku w Ciechanowie. Uczniowie przyznali, że mimo tego, iż wszyscy kojarzyli Sierpc z browarem, to jednak nie znali historii browarnictwa miasta  i okolic. Ciekawe zajęcia stały się inspiracją do zdobywania wiedzy o kulturze regionu. Młodzież mogła także zobaczyć interesującą wystawę, poświęconą historii browarnictwa na Mazowszu.