Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest w roku szkolnym 2018/2019 pod hasłem ,,Kultury języków, języki kultur”. Celem tego dnia jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych niezależnie od wieku. Wszystkie wydarzenia i podejmowane akcje służą temu, aby uświadomić znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie.

W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na początku października. Na korytarzu pojawiła się specjalna gazetka dotycząca ciekawostek językowych. Ponadto udekorowano drzwi sal lekcyjnych. Młodzież mogła poczytać różnorodne łamańce językowe oraz najdłuższe słowa w języku angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Wyzwanie to nie było łatwe, bo wyrażenia należało czytać jak najszybciej, ale mimo problemów wszyscy świetnie się bawili. Na lekcjach uczniowie oglądali krótkie filmiki dotyczące konkretnych języków, słuchali piosenek oraz rozmawiali z nauczycielami na temat korzyści płynących ze znajomości języków obcych, bo przecież jak mówi słowiańskie przysłowie ,,Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”.

Za przygotowanie Dnia Języków odpowiedzialne były: p.A.Sawicka, p.J.Rzepecka, p.A.Koziara-Idzikowska, p.K.Różycka, p.E.Gołębiewska oraz p.J.Watkowska.