Światowy Dzień Ziemi 2018 pod hasłem „End Plastic Pollution”Show GalleryŚwiatowy Dzień Ziemi 2018 pod hasłem „End Plastic Pollution”

Światowy Dzień Ziemi, największe świeckie święto świata! Jest obchodzone obecnie w 192 krajach 22 kwietnia przez ponad miliard ludzi. Jest to święto jednoczące obywateli bez względu na kolor skóry, religię, polityczne przekonania, uczące troski o dobro wspólne, uczące czym jest środowisko naturalne, przyroda, ziemia i jak ludzie mają się wobec ziemi zachowywać, by mogła służyć następnym pokoleniom.

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych. W naszej szkole uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Jacka Rzepeckiego, p. Marii Gołębiewskiej, p. Marii Studzińskiej przygotowali kampanię informacyjną i edukacyjną pod hasłem tegorocznej edycji Dnia Ziemi. Włączyli się również do aktywnego uczestnictwa w X edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: „Oddaj zużyty telefon komórkowy”, w której zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu, gdyż zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Wspierając selektywną zbiórkę odpadów zbierali zużyte baterie i makulaturę.