Na przełomie marca i kwietnia 2018r odbyła się czwarta edycja konkursu przysłów i zwrotów idiomatycznych w języku niemieckim, tym razem tematycznie związanych z przyrodą i środowiskiem np.: ,,Cicha woda brzegi rwie, być w siódmym niebie, zapaść się pod ziemię ..."

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z przysłowiami i idiomami, z którymi rzadko mają okazję zetknąć się na zajęciach języka niemieckiego, poszerzenie ogólnego słownictwa oraz zmotywowanie ich do samodzielnej pracy w domu.

Konkurs miał charakter testu pisemnego sprawdzającego znajomość 80 przysłów i zwrotów, które uczniowie otrzymali do nauki na miesiąc przed konkursem.

Najlepsze okazały się:

-          I miejsce – Milena Gołębiewska  ( kl.I TG)

Uczennica obecnie nie uczy się j.niemieckiego, edukację zakończyła na  gimnazjum, mimo to zgłosiła chęć uczestnictwa w konkursie, który wygrała!

-          II miejsce – Natalia Grudzińska  ( kl.I TOT)

-          III miejsce – Daria Lewandowska  ( kl.I LOPP )

-          III miejsce – Paulina Bukowska  ( kl.I LOPP)

Laureaci otrzymali dyplomy i oceny bardzo dobre z języka niemieckiego. Nagrodami były słowniki językowe z podstawowym słownictwem oraz słodycze.

Konkurs został on zorganizowany i przeprowadzony przez nauczyciela języka niemieckiego Jolantę Watkowską.