10 kwietnia 2018r odbyły się w ZS nr 2 warsztaty językowe dla gimnazjalistów. Wzięli w nich udział uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu wraz z opiekunem panią Agnieszką Opolską. Organizatorami spotkania byli językowcy: pani Agnieszka Koziara -Idzikowska - nauczyciel języka angielskiego oraz pani Jolanta Watkowska - nauczyciel języka niemieckiego.

Motywem przewodnim warsztatów ,,The world of the cinema / Rund um den Film” było kino i film. Celem zajęć było utrwalenie i poszerzenie słownictwa z powyższego kręgu tematycznego. Przygotowano specjalny wystrój sali w postaci plakatów i ulotek filmowych. Lekcja była nietypowa, bo prowadzono ją  w dwóch językach: angielskim i niemieckim.

Pierwsza część zajęć służyła integracji młodzieży z różnych szkół. Zaproponowano wszystkim uczestnikom grę Bingo, w której należało zadawać sobie pytania z dziedziny filmu i kina. Druga faza lekcji polegała na pracy grupowej. Każda grupa miała swojego opiekuna. Goście zostali podzieleni na grupy: oscary, złote niedźwiedzie, złote globy, złote palmy i orły. Otrzymali oni zestawy podstawowego słownictwa w obu językach. Uczniowie wykonywali szereg różnych ćwiczeń: dopasowanie rodzaju  filmu do obrazka, łączenie filmów z opisem, uzupełnianie luk w zdaniach, łączenie sensownych wyrażeń. Ponadto rozwiązywali krzyżówkę w obu językach. Odpowiadali na pytania z kapelusza dotyczące ulubionych aktorów, filmów, wyrażali swoje opinie. Ciekawostką okazał się również quiz o Oskarach oraz informacje o najbardziej znanych festiwalach filmowych na świecie i nagrodach tam przyznawanych.

Po podsumowaniu rywalizacji grupowej był czas na poczęstunek oraz dokonanie oceny zajęć. ,,Interesting and amusing”– taki feedback otrzymali prowadzący od gimnazjalistów, co świadczy o tym, że uczniowie nie nudzili się na warsztatach.