W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz piąty przystąpiła do projektu Szlachetna Paczka 2017. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest pomoc potrzebującym rodzinom wygrywać z biedą. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna. Pomagaliśmy rodzinie z niepełnosprawnym dzieckiem. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy różne artykuły: żywność, środki czystości, odzież, pomoce szkolne, ręczniki, pościel. Zakupiliśmy kuchenkę gazową, garnki i inne potrzebne sprzęty do gospodarstwa domowego. Wychowawcy zmobilizowali swoich podopiecznych do udziału w projekcie. Każdy starał się pomóc i przynieść to, co mógł. Udało nam się przygotować 37 dużych paczek!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wsparcie i otwarte dłonie. Po raz kolejny pokazaliśmy, jakie wielkie dobro może wypłynąć z ludzkich serc. Finał Szlachetnej Paczki miał miejsce 9 grudnia 2017r w sierpeckim LO. Koordynatorem akcji w naszej szkole była p.Marta Mańkowska.