WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

,,Nie umiera Ten,

kto trwa w sercach

i pamięci naszej…”

Wspomnienia to największy skarb, który pozostaje po bliskich, odchodzących na wieczny odpoczynek. Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie. Pierwsze dni listopada  w polskiej i chrześcijańskiej tradycji, to szczególny czas. W całym kraju na cmentarze przybywają tłumy ludzi, palą znicze  i zostawiają kwiaty na grobach bliskich sobie osób, którzy odeszli.

30 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odwiedzili groby byłych nauczycieli, uczniów oraz pracowników ZS Nr 2. Uczniowie klasy III WZ pod opieką wychowawcy          p. J. Dudzińskiej i p. M. Przybyłowskiej udali się na sierpeckie cmentarze. Uczczono chwilą ciszy pamięć tych, co odeszli oraz na każdym grobie zapalono znicz.