17 października  2017 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się III finał konkursu „Eco – moda” zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Sierpc i Starostę Sierpeckiego.

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie stroju wykonanego z materiałów ekologicznych, odpadów przeznaczonych do recyklingu czy surowców wtórnych. Został on przeprowadzony w kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.

Do rywalizacji przystąpiła również młodzież z Zespołu Szkól Nr 2 w Sierpcu:

1.    Natalia Jankowska kl. 1 TOT

2.    Żaneta Kalkowska kl. 3 TOT

3.    Jakub Raczkiewicz kl. 3 TE

4.    Wiktor Kędzierski kl. 1 TS

5.    Paulina Gadowska kl. 3 TOT – osoba przedstawiająca prezentowane kreacje.

Nasi uczniowie zaprezentowali się w strojach MUSZKIETERÓW -  Żaneta, Jakub i Wiktor, natomiast Natalia wcieliła się w KRÓLOWĄ ŚNIEGU.

Paulina  w atrakcyjny, elokwentny i dowcipny sposób opisywała wymyślone przez koleżanki i kolegów stroje.

Natalia Jankowska zajęła II miejsce w swojej kategorii i otrzymała nagrodę rzeczową.

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw proekologicznych i nawyków selektywnej zbiórki odpadów wśród młodzieży szkolnej.

Opiekunowie:p. Maria Gołębiewska, p. Edyta Wawrowska-Wójcik, p. Mariola Przybyłowska.