29 września 2017 r odbył się XVI Bieg Sierpienicy. Celem zawodów była popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wzbogacenie sportowej oferty miasta Sierpc. Dziewczęta(zawodniczki) szkół ponadgimnazjalnych miały do pokonania dystans 800 m, zaś chłopcy(zawodnicy)szkół ponadgimnazjalnych mieli do przebiegnięcia dystans 1000m i 1500m.W punktacji zespołowej nasza szkoła zdobyła  I miejsce. Dodatkowo uczennica Marzena Wróblewska z klasy I TE zajęła II miejsce, Patrycja Czerepak z klasy I TS zajęła III miejsce, Krystian Górski z klasy I TS zajął I miejsce, Dorota Gadzińska z klasy III TCPG zajęła I miejsce, Sebastian Nowakowski z klasy IV TS zajął III miejsce.Za trzy pierwsze miejsca w każdym biegu zawodnicy i zawodniczki otrzymali medale, dyplomy i upominki. Biegi zaliczane były do punktacji PSZS.