28 kwietnia 2017 roku uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Podczas „Abiturek” uczniowie klas młodszych wyróżnili w smerfnych kategoriach najbardziej charakterystyczne osobowości szkoły. Absolwenci Ekonomika nominowali byli w dwunastu kategoriach.
Za największych Ważniaków uznano Patrycję Radkę i Kamila Będzikowskiego.
Najładniejszą maturzystką i tytuł Smerfetki otrzymała Michaela Olivari, natomiast lalusiem został Sebastian Tomaszewski.
W kategorii Osiłęk i Siłączka nagrody przyznano Magdzie Bednarz i Marcinowi Gussowi.
Za pracę w pocie czoła statuetki Pracusia i Pracusi otrzymali Aleksandra Piątkowska i Hubert Książkowski.
Wśród najbardziej kochliwych znaleźli się Klaudia Bąk (Kochasia) i Mateusz Kamiński (Kochaś)
Największymi Śpiochami zostali Katarzyna Witczak i Rafał Grzębski.
Za doskonałości w dziedzinie muzyki uznano Monikę Walter (Harmonijka) i Patryka Chrześcijańskiego (Harmonium).
Największym Maruderem okrzyknięto Edytę Maciejewską.
Za najlepsze dowcipy Abiturkę Zgrywuski i Zgrywusa otrzymali Daria Mosakowska i Jakub Joniak.
Bujają w obłokach i chodzą z głową w chmurkach, czyli niepoprawnie rozkojarzeni Marzyciele to Oliwia Zaręba i Tomasz Kwiatkowski.
Maturzystą – Papą Smerfem został Artur Bilicki.

Dziękujemy Wam, że spędziliście z nami w szkole 3 i 4 lata. To czas niezapomniany i pełen pozytywnych wrażeń. Pamiętajcie o szkole, nauczycielach, koleżankach i kolegach z sentymentem wracajcie w mury Ekonomika.

Koleżanki i koledzy
z klas maturalnych.