6 kwietnia 2017r odbyły się w ZS nr 2 warsztaty językowe dla gimnazjalistów. Wzięli w nich udział uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu wraz z wychowawcą panią Agnieszką Opolską. Organizatorami spotkania byli językowcy: pani Agnieszka Koziara–Idzikowska-nauczyciel języka angielskiego oraz pani Jolanta Watkowska-nauczyciel języka niemieckiego.

Temat warsztatów ,,Fashion / Mode” odnosił się do zainteresowań młodych ludzi. Celem zajęć było utrwalenie i poszerzenie słownictwa z kręgu tematycznego ,,moda”. Lekcja była nietypowa, bo prowadzono ją  w dwóch językach: angielskim i niemieckim, co stanowiło dla uczniów nie lada wyzwanie.

Pierwsza część zajęć służyła integracji młodzieży z różnych szkół. Siedząc w kole uczniowie opisywali krótko swój wygląd, komplementując się nawzajem; ponadto identyfikowali części garderoby w konkretnych kolorach.

Druga faza lekcji polegała na pracy grupowej. Każda grupa miała swojego opiekuna. Młodzież ZS nr 2 zaprezentowała najpierw w obu językach nazwy części garderoby przygotowane w walizkach oraz przedstawiła wzory i cechy różnych ubrań wiszące na wieszakach. Następnie gimnazjaliści w mieszanych drużynach wykonywali zadania językowe, polegające m.in. na wypełnianiu luk w tekście, odgadywaniu nazw ubrań, rozwiązywaniu krzyżówki, dopasowywaniu opisów do zdjęć oraz identyfikowaniu prawdziwych i fałszywych sformułowań. Wzbogaceniem zajęć było wysłuchanie piosenki o modzie oraz obejrzenie krótkiego filmiku przedstawiającego propozycje ubrań nastolatki do szkoły. Finałowym zadaniem było przygotowanie i opis stylizacji na różne okazje. Po wylosowaniu konkretnej stylizacji należało ubrać modelkę według własnego pomysłu i przedstawić jej opis. Wszyscy zebrani bardzo dobrze się bawili, poczuli się jak na prawdziwym pokazie mody.

Na zakończenie warsztatów zaprezentowano gimnazjalistom dwa filmy nt:,,Jak zmieniała się moda kobieca i męska w ciągu 100 lat”? Relaksując się uczniowie mogli skosztować pysznych babeczek oraz dokonać ewaluacji zajęć. Informacja zwrotna na kartach w postaci wpisów typu: ,,great, prima, fantastic, schön...” świadczy o tym, że lekcja bardzo się podobała. Rywalizacja i wyścigi w grupach pozytywnie wpłynęły na przebieg zajęć. Wszyscy uczestnicy ocenili warsztaty jako atrakcyjne i z dobrymi humorami opuścili mury naszej szkoły.