4 kwietnia 2017 r. w gmachu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom  XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości.

Nasza uczennica Aleksandra Piątkowska  z klasy IV Technikum Ekonomicznego  zajęła 3 miejsce. Aleksandra jest jedną z 10 laureatów Konkursu, otrzyma maksymalną liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Cała społeczność szkolna jest bardzo dumna z Oli, w szczególności jednak nauczycielka rachunkowości -  pani Małgorzata Piasecka, pod której kierunkiem uczennica przygotowywała się do Konkursu.

Warto nadmienić, iż do konkursu przystąpiło 199 uczniów z 46 szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do  pierwszego  przystąpiło 199 uczniów

z 46 szkół ponadgimnazjalnych.  Na podstawie wyników tego etapu wyłoniono 21 finalistów.

W etapie drugim - finałowym - uczniowie rozwiązywali zadania polegające na: zadekretowaniu pięciu operacji gospodarczych, rozwiązaniu zadań liczbowych, udzieleniu odpowiedzi na pytanie otwarte, udzieleniu odpowiedzi na pięć pytań specjalistów oraz wskazaniu prawidłowej odpowiedzi na pięć pytań typu prawda/fałsz. Etap ten wyłonił 10 laureatów.

Gratulujemy serdecznie Oli zajęcia 3 miejsca i nagrody. Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i wielu sukcesów na Uczelni.