Dla każdego matematycznego maniaka połowa marca jest okazją do świętowania. W jednym tygodniu zbiegają się dwa bardzo ważne dni Światowy Dzień Matematyki oraz Światowy Dzień Liczby .

Ekonomik zaczął świętować  już w niedzielę 12 marca ogłaszając konkurs na facebooku, którego celem było promowanie matematyki przez uczniów naszej szkoły i zbieranie „lajków”.
         Po raz kolejny 13 marca korytarze naszej szkoły zamieniły się w magiczny świat matematyki. Gry liczbowe i zagadki logiczne cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Na korytarzu powstała specjalna plansza do gry i miejsca, w których można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki, rozwiązać sudoku lub logiczną krzyżówkę.  Po raz drugi w naszej szkole odbył się matematyczny pokaz mody. Młodzież wykazała się kreatywnością i duża energia tworząc barwne stroje związane z królową nauk.
Po raz kolejny udało nam się rozwinąć liczbę
∏ do blisko 500 miejsc po przecinku. Dla wszystkich biorących udział w matematycznym zawrocie głowy organizatorzy przygotowali  słodkie niespodzianki, a dla najlepszych z najlepszych drobne upominki i jakże ważną 5 z matematyki.
        Dzień matematyki w naszej szkole obchodzony jest  po to, aby pokazać inną stronę tej nauki,  aby udowodnić, że matematyka może być przyjemna i dawać mnóstwo radości.