Sukces na UMK w Toruniu

W dniu 2 grudnia 2016 r. w gmachu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pięć uczennic z klasy IV Technikum Ekonomicznego wzięło udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości. Konkurs składał się z dwóch etapów.

W pierwszym- eliminacyjnym - 199 uczestników z 45 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski rozwiązywało test złożony z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Na podstawie jego wyników wyłoniono 21 finalistów. Wśród nich znalazła się nasza uczennica Aleksandra Piątkowska. W etapie drugim - finałowym - uczniowie rozwiązywali zadania polegające na: zadekretowaniu pięciu operacji gospodarczych, rozwiązaniu zadań liczbowych, udzieleniu odpowiedzi na pytanie otwarte, udzieleniu odpowiedzi na pięć pytań specjalistów oraz wskazaniu prawidłowej odpowiedzi na pięć pytań typu prawda/fałsz.

Wyłoniono 10 laureatów - jedną z nich jest Aleksandra Piątkowska - uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego w ZS nr 2 w Sierpcu. Aleksandra znalazła się na 3 miejscu. Gratulujemy serdecznie Oli, cała społeczność szkolna jest z niej bardzo dumna.

Laureaci tego Konkursu otrzymają maksymalną liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym na wybrany przez siebie kierunek studiów na Wydziale Nauk Ekonomicznych    i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasza Ola już dziś może czuć się studentką Uniwersytetu. Gratulujemy i życzymy sukcesów przyszłej studentce UMK w Toruniu.