Tydzień Ekonomisty w Zespole Szkół nr 2

21 kwietnia 2016 roku w naszej szkole w ramach „Tygodnia ekonomisty” odbyła się lekcja otwarta dla gimnazjalistów pt. „LIDER MAŁEGO BIZNESU”, w której udział wzięli uczniowie z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu - klasa III A i III C . Lekcję przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZS nr 2: p. Elżbieta Popis – Zelmańska oraz p. Małgorzata Piasecka.

W ramach zajęć uczniowie prowadzili mini przedsiębiorstwa produkujące kaczki.

Zadaniem uczniów było zorganizowanie całego przedsiębiorstwa, a mianowicie: ustalenie ról do pełnienia w swojej firmie, zakup surowca do produkcji, wypożyczenie dodatkowych narzędzi do produkcji, zaplanowanie zakupów, produkcja kaczek, modyfikowanie kaczek w celu ich uatrakcyjnienia, wypłata wynagrodzeń dla pracowników, prowadzenie dokumentacji finansowej.

Uczniowie mieli znakomitą okazję sprawdzić się w pracy zespołowej, w pełnieniu określonych ról, w efektywnym gospodarowaniu czasem oraz w planowaniu działań.

Lekcja ta zawierała elementy współzawodnictwa, każdemu zależało, by jak najwięcej zarobić. Uczniowie chętnie angażowali się w swoje role, każdy chciał być najlepszy. Podczas tej lekcji nie brakowało prawdziwych emocji. Ponadto młodzi przedsiębiorcy mieli możliwość praktycznego doświadczenia efektów działania prawa popytu i podaży, konkurencji, szeroko pojętego marketingu.

Gra przebiegała bardzo dynamicznie, uczniowie wykazywali się kreatywnością

i przedsiębiorczością. Liderem Małego Biznesu została firma, która osiągnęła najwyższy zysk z działalności – „Genesis”. Właścicielami firmy byli uczniowie: Rafał Studziński, Radosław Mazurowski, Seweryn Krasiński, Jakub Jankowski.

Gratulujemy !

Tydzień EkonomistyShow Gallery