W dzień wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II tj. 22 października, w sierpeckim „Ekonomiku”,  odbyła się akademia poświęcona naszemu Wielkiemu Rodakowi. Młodzież przypomniała jego nauczanie o Bożym Miłosierdziu, które jest niejako odpowiedzią Boga na zło obecne w świecie. „To krzepiące orędzie – jest skierowane przede wszystkim do człowieka, który udręczony  jakimś szczególnie bolesnym doświadczeniem albo przygnieciony ciężarem popełnionych grzechów utracił wszelką nadzieję w życiu i skłonny jest ulec pokusie rozpaczy. Takiemu człowiekowi ukazane jest łagodne oblicze Chrystusa, a promienie wychodzące z Jego Serca padają na niego, oświecają go i rozpalają, wskazują drogę i napełniają nadzieją. Jakże wielu sercom przyniosło otuchę wezwanie – Jezu, ufam Tobie, które przepowiedziała nam Opatrzność za pośrednictwem Siostry Faustyny! Ten prosty akt zawierzenia Jezusowi przebija najgęstsze chmury i sprawia, że promień światła przenika do życia każdego człowieka. Jezu, ufam Tobie”(Rzym,30.04.2000).

Nawiązaliśmy do Bożego Miłosierdzia, które jest hasłem przewodnim Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość poznać hymn ŚDM oraz przesłanie tego wydarzenia.

W naszej szkole 17 listopada odbył się etap szkolny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej, hasło tegorocznej olimpiady brzmiało : „Święty Jan Paweł II -  wychowawca młodych pokoleń” . Do olimpiady zgłosiło się 12 uczniów,  najwięcej punktów uzyskała Anita Rutkowska  - 52, z kl. III Liceum Ogólnokształcące Strażackie, oraz Michał Perek – 48, z kl. II Technikum CyfroweProcesy Graficzne. Gratulujemy!Święty Jan Paweł II i Boże MiłosierdzieShow Gallery