Przewodniczący(a): SU

Opiekunowie:
mgr Edyta Telesiewicz
mgr Ewelina Gołębiewska

„Ten, kto nie wie i nie wie, że nie wie, jest głupcem. Unikaj go.
Ten, kto nie wie i wie, że nie wie, jest uczniem. Naucz go.
Ten, kto wie i nie wie, że wie, jest uśpiony. Obudź go.
Ten, kto wie i wie, że wie, jest mędrcem. Naśladuj go.”

Julian Tuwim

Nasz Ekonomik to szkoła demokratyczna, kontynuująca swe najszlachetniejsze i sprawdzone tradycje, w których zawsze będzie miejsce dla tolerancji, kultu nauki, wysokich wymagań oraz wzajemnego szacunku. Nauczyciele i wychowawcy zmierzają do wszechstronnego rozwoju osobowego Naszych uczniów.

Jedną z form działalności, która umożliwia realizację tego celu jest Samorząd Uczniowski.

Samorząd Uczniowski działa aktywnie w Naszej Szkole od wielu lat. Jest to ważny element wychowania młodzieży, ponieważ udział w życiu publicznym to gwarant demokracji
i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Jest to duża odpowiedzialność i wyzwanie – przygotować młodego człowieka do życia we współczesnym świecie.

Działalność Samorządu Uczniowskiego kształtuje i utrwala odpowiedzialność za otoczenie, zwiększa rolę samorządności uczniów oraz motywuje uczniów do twórczej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Taka praca przynosi widoczne efekty.

Inicjujemy i organizujemy wiele akcji, imprez szkolnych i lokalnych, które wynikają
z przygotowanego planu pracy samorządu. Wiele z nich jest już stałym elementem naszej działalności, zaś pozostałe wynikają z aktywności twórczej uczniów, potrzeb społeczności lokalnej, organizacji i instytucji współpracujących ze szkołą.