Od stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Sierpcu rozpoczęły się zajęcia przygotowujące młodzież do wyjazdu w ramach projektu                       „Z „EKONOMIKIEM W EUROPEJSKĄ PRZYGODĘ”.

W terminie od 17 marca do 13 kwietnia 2019 r. młodzież naszej szkoły odbywać będzie praktyki zawodowe w Hiszpanii. Do wyjazdu zakwalifikowało się 47 uczniów i uczennic klas II i III techników o kierunkach: technik spedytor, technik ekonomista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik cyfrowych procesów graficznych i technik obsługi turystycznej.

Zajęcia z przygotowania kulturowego odbywają się w czterech grupach w ilości 6 godzin na grupę. Celem zajęć jak najlepsze przygotowanie młodzieży do wyjazdu. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat zwyczajów panujących w Hiszpanii, życia codziennego, sposobów wypoczynku, dokonywaniu zakupów . Poznają zabytki i ciekawe miejsca. Mogą zapoznać się z hiszpańską kuchnią, historią i klimatem tego kraju.

Ważnym elementem zajęć jest przygotowanie uczniów na nietypowe sytuacje mogące wynikać z różnic kulturowych pomiędzy Hiszpanią          a Polską. Omawiane są zasady oraz kanon zachowań  i postaw interpersonalnych w pracy. Uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa.

Przygotowanie kulturowe daje możliwość teoretycznego przygotowania do podejmowanych w niedalekiej przyszłości zadań. Dzięki informacjom przekazanym w trakcie zajęć zetknięcie się z kulturą Hiszpanii nie będzie zaskakujące. Młodzież zdobędzie podstawy niezbędne do efektywnego zrealizowania założeń projektu i pozytywnie zaaklimatyzuje się w nowej rzeczywistości.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15