Mikołajki to dzień Świętego Mikołaja. Biskup Mikołaj z Miry jest jednym z tych świętych, których życiorys dokumentują tylko nieliczne fakty historyczne. Dlatego, zapewne, postać ta obrosła szeregiem mitów i legend.  Święty Mikołaj urodził się prawdopodobnie w zamożnej rodzinie w Patara położonej w zachodniej Lykii, prowincji Azji Mniejszej, ówcześnie należącej do Grecji (obecnie terytorium Turcji). Legenda głosi, że urodził się pomiędzy rokiem 280 a 286, inne źródła wymieniają rok 260 albo 250. Rodzice pozostawili mu niemałą fortunę, którą on sam rozdał ubogim.

6 grudzień to dzień, w którym zmarł. Na pamiątkę rocznicy jego śmierci, ludzie obdarowują się drobnymi prezentami i słodyczami.

Naszą szkołę również odwiedził Święty Mikołaj. Tradycyjnie orszak Mikołaja wędrował po salach lekcyjnych i częstował słodkościami grzecznych uczniów. Nie ominął również nauczycieli i pracowników szkoły.

Organizatorem uroczystości była Pani Mariola Przybyłowska i Pani Agnieszka Laskowska