W dniu 26.10.2016 roku na osiedlu Witosa w Sierpcu odbyły się międzypowiatowe indywidualne biegi przełajowe. W zawodach wzięło udział 75 szkół, 300 zespołów i 1038 uczestników. Były to jednocześnie eliminacje do zawodów wojewódzkich; awans uzyskało dwunastu pierwszych zawodników z każdego biegu. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych  w kategorii dziewcząt wystartowało 21 zawodniczek. Na wytyczonym dystansie 1000 metrów najlepsza okazała się uczennica naszej szkoły DOROTA GADZIŃSKA która uzyskała czas 3:18:02. Nasza uczennica uzyskała automatycznie awans do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców wystartowało 46 zawodników. Naszą szkołę reprezentował ARKADIUSZ SZCZEPAŃSKI. Na dystansie 2000 metrów z czasem 6:07:02 zajął on 33 miejsce. W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego, dyrekcji, rady pedagogicznej i całej społeczności szkolnej dziękujemy za włożony wysiłek i życzymy dalszych sukcesów.