,,Języki to nasza siła“ – pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku szkolnym Europejski Dzień Języków (EDJ). Celem tego dnia jest promowanie różnorodności językowej starego kontynentu. Święto to zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich.

Z tej okazji dnia 6 października 2016 roku pojawiła się w naszej szkole niezwykła dekoracja. Uczniowie przygotowali wystrój w postaci języków pomalowanych na flagi poszczególnych państw. Schody ozdobiono hasłami w różnych językach. Każdorazowo przemieszczając się po nich młodzież mogła przyswajać sobie zwroty typu: How are you?, Bonjour, Entschuldigung, До свидания, Gracias, itp. Na drzwiach sal lekcyjnych z kolei umieszczone zostały cytaty znanych osób dotyczące ogromnego znaczenia języków obcych. Ponadto uczniowie mogli również poznać różnorakie przysłowia i idiomy z kluczowym słowem ,,język” np.: ugryźć się w język, mieć cięty język, łamać sobie język itp., które przygotowano w językach nauczanych w naszej szkole: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

Tego dnia nauczyciele językowcy przeprowadzili ciekawe lekcje, podczas których uczniowie poszerzali swoją wiedzę szukając tłumaczenia w różnych językach na dane słowo lub zdanie. Była tez zabawa w kalambury polegająca na pantomimicznym przedstawieniu wylosowanego powiedzenia. Wszyscy aktywni uczniowie zostali nagrodzeni ocenami oraz mogli skosztować pysznych babeczek przygotowanych specjalnie na EDJ. Zajęcia językowe bardzo się podobały i sprawiły wszystkim dużo radości. Jednocześnie uświadomiły młodzieży, że ,,znajomość języków jest bramą do wiedzy”.