W weekend 23-24.09.2016r miała miejsce Ogólnopolska Zbiórka Żywności ,,Podziel się Posiłkiem” organizowana przez Bank Żywności w Płocku. W tę charytatywną akcję włączyli się też uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu.

20 wolontariuszy z naszej szkoły zbierało produkty w sklepach Gram i Mila przy ulicy Płockiej. Wśród zbierających byli również uczniowie klas pierwszych. Wszyscy z uśmiechem przyjmowali dary od kupujących. W sumie udało nam się zebrać ok.230 kg różnych artykułów, które w postaci paczek trafią do najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim klientom, którzy zechcieli wesprzeć akcję dzieląc się swoimi zakupami.Opiekę nad wolontariuszami podczas zbiórki sprawowały: p. Bogusława Krajewska, p. Marta Mańkowska, p. Marta Rokicka.