XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - etap rejonowy

W dniu 12 maja 2016 r. (czwartek) Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku przeprowadził dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zawody z zakresu pierwszej pomocy.

W Mistrzostwach wzięły udział pięcioosobowe zespoły szkół z terenu Sierpca i Płocka, które udzielały pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych stacjach.  Pozorowane wypadki przygotowywane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów.

Naszą szkołę reprezentowali:

1.      Natalia Filipska kl. 1 LOPP

2.      Agata Paszkowska  kl. 1 LOPP

3.      Paulina Lisicka kl. 2 LOS

4.      Jakub Różański kl. 1 LOS

5.      Marek Szczytniewski kl. 1 TS

6.      Natalia Kosobucka kl. 1 LOPP (rezerwowa)

Zawody odbyły się na 5 stacjach z upozorowanymi wypadkami, które mogą zdarzyć się w życiu codziennym. Na szóstej stacji był rozwiązywany test z wiadomości teoretycznych.

Mistrzostwa realizowane były w ramach programu „Zostań ratownikiem – naucz się udzielać pierwszej pomocy” współfinansowanego przez Urząd Miasta Płocka. Dzięki uprzejmości Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej zawody odbywały się na bazie Spółdzielczego Domu Kultury, który był współorganizatorem mistrzostw.

Nasza drużyna ratownicza, spośród zespołów z Sierpca, zajęła II miejsce.

Opiekunowie: p. M. Przybyłowska i p. M. Gołębiewska.